Tietoa Oma Yhtiöistä

Yhteystiedot

Oma Yhtiöt Oy – julkisivusi oma rakentaja

Tammikuussa 2017 kaksi merkittävää julkisivurakentamisen erikoisosaajaa, Suomen Lähiökunnostajat Oy ja Robert Rakennus Oy, yhdistyivät ja niiden liiketoiminta yhdistettiin ESLK-konserniin. Yhtiöt ovat ottaneet käyttöön uuden, yhteisen yritysnimen Oma Yhtiöt Oy:n.

Vuonna 1996 perustettu Suomen Lähiökunnostajat Oy on ollut merkittävimpiä julkisivujen perusparannusten palveluntarjoajista Etelä-Suomen alueella tärkeimpinä asiakkainaan kasvukeskuksissa sijaitsevat vuokratalo-, asunto-osake- ja kiinteistöyhtiöt sekä isännöintitoimistot. Robert Rakennus on vuonna 2011 perustettu vaativien muuraustöiden, rappausten, julkisivusaneerauksen ja -rakentamisen sekä pellitystöiden asiantuntija, jonka pitkät muurausperinteet juontavat juurensa aina 1800-luvulle.

Kun kaksi julkisivurakentamisen erikoisosaajaa ovat nyt yhdessä Oma Yhtiöt Oy:nä, pystymme tarjoamaan kokonaisvaltaisen palvelupaletin julkisivujen saneerauksiin ja uudisrakentamiseen sekä kustannustehokkaita vaihtoehtoja suurimmillekin kiinteistönomistajille ja erittäinkin vaativiin kohteisiin. Myös parvekeremontit ovat meillä omissa käsissä, sillä parvekeosaaja TL Works Oy on osa Oma Yhtiöt Oy:tä.

 

Toimintamme peruskiviä

Kokemus

Julkisivutöiden taitoa ei omaksu hetkessä. Se ansaitaan monen vuoden kovan työn ja kymmenien erilaisten kohteiden jälkeen, se opitaan erilaisten materiaalien, menetelmien, tekniikoiden ja ratkaisujen kautta. Vain tällä tavalla syntyy viisautta, näkemystä ja rakentajan vaistoa tarjota joka ikiselle kohteelle juuri kohdetta parhaiten palveleva vaihtoehto ja toteuttaa se ammattitaidolla – joustavasti, nopeasti ja laadukkaasti. Tätä työtä tekevät ihmiset, kokeneet ammattilaiset, jollaisia ovat kaikki omat tekijämme sekä yhteistyökumppanimme – turvallisuudesta koskaan tinkimättä ja ympäristön aina huomioon ottaen.

Asiakaspalvelu

Yrittäjyys julkisivurakentamisessa merkitsee aitoa halua palvella. Toimimme luottamuksellisesti ja vastuullisesti kaikkiin suuntiin: tiivis yhteistyö suunnittelijoiden, asiakkaiden, työntekijöiden, osaurakoitsijoiden, tavarantoimittajien ja viranomaisten kanssa on välttämätöntä onnistuneissa rakennushankkeissa. Meille asiakaspalvelua on myös se, että kustannukset ja aikataulut pitävät, sillä ne ovat olennainen osa onnistunutta projektia ja toiminnan laatua. Ja koska monesti teemme työtämme aivan ihmisten kotien iholla, asukkaiden asumisviihtyvyys ja hyvä kommunikaatio remontin aikana ovat kunnia-asioitamme.

Kehittyminen

Tekemällä oppii. Se on perusasioita julkisivujen parantajana. Seuraamme jatkuvasti julkisivuremontoinnin materiaalien ja työmenetelmien kehitystä sekä etsimme uusia tapoja ratkaista vaativiakin saneerauskohteita kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti.

Ajankohtaista

Yhteystiedot

Oma Yhtiöt Oy
Pyrykuja 3
01390 Vantaa

toimisto(at)omayhtiot.fi
laskutus(at)omayhtiot.fi

Y-tunnus 2737430-1

Henkilöstö

Hallinto

Janne Sievänen
Toimitusjohtaja
050 591 2340
janne.sievänen@omayhtiot.fi

 

 

Myynti ja markkinointi, hankinnat

Matti Kuokkanen
Johtaja
050 378 2055
matti.kuokkanen@omayhtiot.fi

Janne Kettumäki
Projektipäällikkö
0500 661 724
janne.kettumaki@omayhtiot.fi

toimisto@omayhtiot.fi

Atte Immonen
044 040 3095
atte.immonen@omayhtiot.fi

laskutus@omayhtiot.fi

Emil Kuokkanen
040 734 0963
emil.kuokkanen@omayhtiot.fi

Tukipalvelut

Joel Kuokkanen
040 847 1888
joel.kuokkanen@omayhtiot.fi

Laskenta

Jarmo Taipale
Projektipäällikkö
050 544 2725
jarmo.taipale@omayhtiot.fi

Projektit

Vesa Rantala
Projektipäällikkö
050 544 6250
vesa.rantala@omayhtiot.fi

Tapani Kuokkanen
Projektipäällikkö
0400 654 564
tapani.kuokkanen@omayhtiot.fi

Vesa Parviainen
Projektipäällikkö
050 439 7128
vesa.parviainen@omayhtiot.fi

Jorma Väisänen
Projektipäällikkö
040 170 8085
jorma.vaisanen@omayhtiot.fi

Marko Nummi
Projektipäällikkö
050 566 2938
marko.nummi@omayhtiot.fi

Olli Rantala
Projektipäällikkö
050 544 2712
olli.rantala@omayhtiot.fi

Toni Lappi
Tuotantopäällikkö
0500 498 545
toni.lappi@omayhtiot.fi